Academia Denetim Hakkında

Kurucu ortağımız Gamze DOSTSEVER, ortaokul ve liseyi İzmir Özel Türk Kolejinde üniversite eğitimini Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonomi Bölümünde, yüksek lisansını ise Muhasebe ve Finans alanında tamamlamıştır.

Serbest Muhasebeci Mali Müşavir ve Bağımsız Denetçi belgelerine sahip olan DOSTSEVER Almanca ve İngilizce bilmektedir.
2000 yılından itibaren profesyonel iş hayatına başlamış olup, sırası ile Mali Müşavir, Vergi Denetçisi, Bağımsız Denetçi ve Uluslararası Finansal Raporlama Standartları (UFRS) ve Türk Ticaret Kanunu konularında meslek örgütü TÜRMOB’un uzman eğitimcisi olarak  görev yapmıştır. Sektörde geçirdiği yıllar içinde yerli ve yabancı yüzün üzerinde şirkete denetim ve kurumsal danışmanlık hizmetleri vermiştir. Vergi denetçisi ünvanı ile çalıştığı dönemde pek çok şirketin organizasyon yapılarını, muhasebe sistemlerini, finansal raporlamalarını inceleme ve denetleme imkanı bulmuştur.

Her şirket özelinde şirketlerin ihtiyaçlarını dinleyerek özel çözümler üretebilmek amacıyla 2009 yılında çalıştığı Uluslararası Denetim firmasından ayrılarak kendi işini kurmuştur. Yıllar içinde vergi denetimi ve müşavirlik alanında verdiği hizmetleri geliştirerek bu hizmetlerin yanında şirketlerin tüm ihtiyaçlarını karşılayan bir organizasyon oluşturmak amacıyla Academia Denetim Eğitim ve Muhasebe Hizmetleri A.Ş.’yi 2019 yılı Aralık ayında kurmuştur.

Kurmuş olduğu Academia Denetim, hizmet verdiği alanlarda müşterilerini ve onların sorunlarını sahiplenerek farklı bir hizmet anlayışı ile adeta güvenilir bir çözüm ortağı gibi çalışmayı hedeflemektedir.